Nahoru

Jarka Šmejkalová - managerka, choreografka, lektorka

Inspiraci člověk může chytnout odkudkoliv. Místo sportu ji lákalo krasobruslení, avšak pouze jako sen. K tanci se dostala až ve 12-ti letech, kdy se vydala do tanečních kurzů pro mládež se svoji starší sestrou. Krůčky se tak učila potají na balkóně jako doprovod. Od té doby se latinsko-americkým a standardním tancům věnovala závodně a dodnes se jim věnuje rekreačně. 

Po mnoha pokusech s hledáním ideálního partnera na společenský tanec, poznala i jiné styly jako je salsa, bachata či zouk. Stalo se tedy v roce 2011, že našla svoji vášeň a uspokojení právě v tanci ZOUK, který se učila u lektorů světových jmen jako je Lucia Kubašová, Fernanda da Silva, Sofie Toris, Evelyn Magyari Lopez a další světově známích tanečníků a tanečnic.

Zoukem vše ale rozhodně nekončí. Své vzdělání si rozšiřuje na lekcích baletu, příležitostných seminářích moderny či latiny a standardu. Jejím motem je rčení - Kolik umíš tanců, tolikrát jsi tanečníkem a tak ji můžete vidět tančit salsu, bachatu, west coast swing, latinu, standard, argentinské tango, ale samozřejmě nejčastěji zouk.

Díky studiu na pedagogické škole našla zalíbení v rozdávání radosti, vášně a znalostí dalším lidem. Několik let pracovala jako lektorka latinsko-amerických a standardních tanců pro děti. K lektorství přidala také organizaci kurzů a dalších akcí nejen společenského tance. Na výuku dospělých se začala zaměřovat až se zoukem. Nepravidelné víkendové workshopy se začaly rozrůstat do pravidelných lekcí a také do pozvánek na větší festivaly. Kromě Prahy se tedy vyskytla s partnertem v Ostravě, v Jiříkovicích, v Roudnici nad Labem. Mezi festivaly s mezinárodní taneční účastí patří Fresa dance festival či ZoukTime v Brně.